Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2013

Τήρων Αγίων Θεοδώρων - Ναύπλιο 2010 81-44.

Ευχαριστούμε πολύ τους  κυρίους  Ευάγγελο Μπουγιώτη και Γεώργιο Ρασσιά.

Ήττα για το Ναύπλιο 2010, μετά από 3 συνεχόμενες νίκες ,στην έδρα του Τήρωνα Αγίων Θεοδώρων με 81- 44. Μέχρι το ημίχρονο η ομάδα του Ναυπλίου ήταν κοντά στο σκορ αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Τήρωνα αύξησε την απόδοσή της κ έφτασε σε μια άνετη για αυτήν νίκη. Πάλι με πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών η ομάδα του Ναυπλίου όπου μάλιστα στο τελευταίο δεκάλεπτο αγωνίστηκε με εφήβους. Καλύτεροι του Τήρωνα οι Μαζιώτης, Σακελλαρίου κ από το Ναύπλιο 2010 οι Οικονόμου, Παπασαράντος.
Τα δεκάλεπτα 1ο (24 – 12) 2ο (39 – 27 ημίχρονο) 3ο (59 – 35) 4ο (81 -44 τελικό σκορ)
Α.Σ. Τήρων (Μοτσενίγος): Ιωσηφίδης 1, Βλασταρίδης, Χιώνης 8, Ζάκας, Λαγγουράνης 8 (2), Γεωργόπουλος 9 (1), Τζελέπης 2, Σακελλαρίου 13 (3), Πολίτης 11, Μαζιώτης 21 (2), Δήμου, Ξενάκης 8
Ναύπλιο 2010 (Φιλίνης ): Στεργίου 3(1), Προκοπίου Στ. 2, Τρομπούκης 4, Οικονόμου 16(3), Παλλαδινός 2, Παπασαράντος 8(1), Προκοπίου Σωτ, Παπαβασιλείου 5 (1), Κομματάς 4